Atliekame dokumentų apostilizavimo ir legalizavimo paslaugą, kurios aprašymas pateiktas žemiau, bet dėl konkretaus atvejo rekomenduojame susisiekti su mūsų komanda: kontaktai

Kas yra apostilė?

Apostilė – dokumento legalizavimas, kai tvirtinamas ant dokumentų esančių antspaudų bei pasirašiusio asmens pareigų tikrumas. Apostile galima tvirtinti tiek originalą, tiek ir prieš tai notaro patvirtintą originalo kopiją. Dokumentai su apostile galioja visose valstybėse, prisijungusiose prie 1961 m. spalio 5 d. Hagos konvencijos dėl užsienio valstybėse išduotų dokumentų legalizavimo panaikinimo. Lietuvoje išduotus dokumentus tvirtina apostile visuose Lietuvos notarų biuruose.

 

Kas yra legalizacija?

Dokumentų legalizavimas – tai dokumente esančio parašo, pasirašiusio asmens pareigų ir antspaudo tikrumo patvirtinimas. Dokumentų legalizavimas atliekamas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje ir diplomatinėse atstovybėse ar konsulinėse įstaigose.

 

Ar man reikia dokumentą legalizuoti ar apostilizuoti?

Kai vienoje šalyje išduoti dokumentai yra naudojami kitoje šalyje –  reikia patvirtinti jų autentiškumą. Todėl dokumentai legalizuojami URM arba tvirtinami apostile.  Lietuvoje apostilė išduodama lietuvių ir anglų kalbomis.

Ką rinktis – legalizavimą ar apostilę, priklauso nuo to, kurioje šalyje dokumentas bus naudojamas.

 • Dokumentą reikia legalizuoti, jei jis bus naudojamas šalyse, kurios nėra prisijungusios prie 1961 metų Hagos konvencijos ir su kuriomis Lietuva nėra pasirašiusi teisinės pagalbos sutarties.
 • Dokumentus reikia tvirtinti apostile, jei jie bus naudojami prie 1961 metų Hagos konvencijos prisijungusiose šalyse.

 

Legalizuojami ir tvirtinami apostile gali būti šie oficialūs dokumentai:

 • išduoti valstybės ir savivaldybės institucijų ar pareigūnų, taip pat išduoti prokuroro, teismo pareigūno arba teismo sprendimus vykdančio asmens
 • administraciniai dokumentai
 • notariniai aktai
 • fizinių asmenų pasirašytų dokumentų oficialūs patvirtinimai
 • notariniai oficialių dokumentų nuorašai

 

Šis sąrašas nėra galutinis.

 

Platesnė informacija apie dokumentų tvirtinimą apostile.

 • Visi Lietuvoje išduoti viešieji dokumentai, kurie bus naudojami prie konvencijos prisijungusiose šalyse, turi būti patvirtinti apostile.
 • Apostilė nepatvirtina dokumento turinio, ji patvirtina, kad dokumentą pasirašęs asmuo turi juridinę teisę ir įgaliojimus atlikti atitinkamus veiksmus ir kad dokumentą pasirašęs asmuo veikia toje šalyje.
 • Kai dokumentas yra tvirtinamas apostile, dokumento autentiškumas be jokių papildomų formalumų pripažįstamas visose šalyse, kurios yra prisijungusios prie konvencijos.
 • Prieš išduodant vienkartinio naudojimo dokumentą, informuokite valstybės tarnautoją, kad dokumentas vėliau bus apostilizuojamas. Ne visi valstybės tarnautojai turi pakankamą kompetenciją pasirašyti dokumentus, kurie vėliau bus tvirtinami apostile.

 

Legalizacijos ir apostilizavimo kainos

 

Legalizacija:

Vieno dokumento legalizavimo kaina susideda iš paslaugos mokesčio 50 EUR + po 20 EUR už kiekvieną Užsienio Reikalų Ministerijos antspaudą.

 

Apostilizavimas:

Vieno dokumento apostilizavimo kaina yra 30 EUR (18 EUR apostilė  + 12 EUR paslaugos mokestis).

 

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.